Gökçeada Turları Tatil Home Türkiye’nin En Batısında Ayrıcalıklı Bir Tatil!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gökçeada Hediyelik Eşya

Sevdiklerinizi Unutmadığınızı Gösterin! – Gökçeada Hediyelikleri

Gökçeada tur programında sizi en çok mutlu edecek şey alışveriş zamanları olsa gerek. İster günübirlik, ister konaklamalı turlarla gelin; sevdiklerinize yöreden hatıra götürmeden gitmeyin.

Gökçeada hediyelik eşya kültürü bu coğrafyanın nimetlerinden oluşuyor. Yaygınlaşan organik tarım geleneğine yıllardır emek veren Gökçeada, organik sertifikalı olarak zeytinyağı, süt ürünleri ve bal ile misafirlerin doğal ürünler almasını sağlıyor. Düşük asit derecesine sahip zeytinyağını hem tadacak hem de sevdiklerinize götürebileceksiniz. Ayrıca florasındaki bol kekikten dolayı oldukça değerli olan balları yemeye kıyamayacaksınız.

Ayrıca ünü Türkiye’yi aşmış Gökçeada şarapları, evlerde üretilerek bir aile mesleği haline getirilmiştir.

Gökçeada’dan Ne Alınır? Ne Almalısınız?

Eğer siz de Gökçeada’dan ne alınır diye soranlardansanız sizin için Gökçeada hediyelik eşya seçenekleri hakkında kısa bir liste hazırladık. İşte Gökçeada hediyelikleri:

  • İmroza Sabun – Gökçeada Hediyelik Eşya

Gökçeada’nın en ünlü hediyeliklerinden biri rengarenk sabunlar. İstanbullu bir çiftin saf zeytinyağı ile ürettikleri sabunlar İsviçre ve Almanya’ya da ihraç ediliyor.

Sağlık Bakanlığı onaylı İmroza Sabunları’nda %70 oranında kullandığımız saf zeytinyağına ilave olarak %100 bitkisel ve doğal yağlar kullanılıyor. El yapımı olarak üretilen sabunlar aromaterapi etkilerinin yanı sıra, her çeşit cilt ve saç tipi için besleyici, onarıcı etkiler taşıyor. Keçi sütü, gelincik, cam, lavanta, papatya, kekik gibi çeşitleri bulunan bu ürünlerden alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

  • Keçi Peyniri - Gökçeada Hediyelik Eşya

Aile işletmesi tarafından üretilen keçi peynirleri %100 keçi sütünden organik ürünler. Türkiye’de örneği bulunmadığı için oldukça ilgi görüyor. “Gökçeada’dan ne alınır?” sorusuna bir de bu peynirleri tattıktan sonra cevap vermelisiniz.

  • Efibadem Kurabiyeleri - Gökçeada Hediyelik Eşya

Kurucusunun ismi ile anılan Efibadem kurabiyeleri Gökçeada’dan bile ünlü. Adalı Madam Efi’den alınan tarifin geliştirilmesi ile yaratılan efibadem kurabiyeleri, buradan kutu kutu alınması gereken hediyeliklerden. Herhangi bir ilde bulamayacağınız bu lezzet için adada daha uzun vakit bile geçirebilirsiniz.

Seçenekler Bitmiyor! – Gökçeada Hediyelikleri

Yukarıda saydıklarımızın yanında özellikle Kaleköy’de gece kurulan tezgahlarda çok çeşitli biblolar, küllükleri oyuncaklar ve yöresel el işleri tahta yapımlarıyla tekstil ürünlerini satın alabilirsiniz.

Ayrıca; zeytinyağı, dibek kahvesi, domates ve karadut reçeli, salça, pekmez, salamura zeytin, tarhana, adaçayı, kurutulmuş kekik gibi ada lezzetlerinden almayı ihmal etmemenizi öneririz. Ege lezzetlerinden tatil sonrasında mahrum kalmak istemezsiniz!

[widget-130]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98